Meie esimene töötaja Hanna-Ly Aleksandrov 🎉

Tutvustame teile meie esimest töötajat Hanna-Ly Aleksandrovit ning tema teekonda IT-ni ning Demisoftini.

See on lugu Hanna-Ly Aleksandrov’ist – inimesest, kes juba põhikoolis teadis, et tahab järgida IT valdkonda. Alguses tundus see lihtsalt huvitav valik, kuid samuti tundus see põnev väljakutse, et murda stereotüüpi, mis ütleb, et see valdkond istub pigem meestele 🙄.

Gümnaasiumi lõpuni jõudes ei olnud tal aga veel selget pilti, milline osa IT-st teda tegelikult köidab. Valikuid oli lõputult ning ta tundis end veidi kaotsis olevat. Kohtudes gümnaasiumis karjäärinõustajaga, mõistis Hanna-Ly, et tahab tegeleda arendamisega.

Pärnu Kutsehariduskeskus seda suunda ei pakkunud, kuid nõustaja soovitas tal vaadata Kehtna Kutsehariduskeskuse poole. Ja nii ta tegigi. Peale gümnaasiumi lõpetamist kandideeris Hanna-Ly Kehtnasse, valides Noorem-Tarkvaraarendaja kutseõppe, mis sobis talle eriti hästi, kuna oli sessioonõppena. Kuid tõsi oli ka see, et ta polnud kunagi varem arendusega kokku puutunud ning ei teadnud täpselt, mis teda ees ootab.

Esimese aasta jooksul sai ta aru, et arendus on tema tõeline kirevaldkond. Teisel aastal oli aga vaja leida praktikakoht, mis osutus suureks katsumuseks. Kuigi ta proovis erinevatele firmadele kirjutada, ei saanud ta sageli vastuseid või need olid eitavad. Lõpuks võttis ta ühendust Pärnu Forwardspace’i tegevjuhiga, teades, et see keskus koondab kokku paljus erinevaid ettevõtteid.

Tänu Forwardspace’i tegevjuhile sai ta tuttavaks Demisoft’i tegevjuhi Annemarii Hundiga, kellega kohe esimesel võimalusel videokoosoleku tegi. Annemarii arendatav idee paelus Hanna-Lyd ning praktika jooksul sai ta tegeleda erinevate huvitavate IT-ülesannetega. Tema jaoks osutus eriti põnevaks veebiarendus, kuna see võimaldas tal kasutada loovust raamistiku piires, mis oli juba ette disainitud. Esimene suurem ülesanne oli luua front-end kood vastavalt Tartu linnavalitsuse tellitud ning Disainiagentuur AKU poolt disainitud prototüübile.

Pärast praktikat jätkas Hanna-Ly kooli lõpetamist ning kui ta oli omandanud ametliku kutse, võttis Hanna-Ly Annemariiga uuesti ühendust, et arutada võimalust jätkata pikemaajalist koostööd. Täna on ta uhke Demisoft’i tehniline assistent juba üle pooleteise kuu ning naudib oma tööd väga. Iga päevaga saab ta aina enam kinnitust, et arendus on tema tõeline kutsumus. See töö ei ole kunagi üksluine, ning iga uus arendusprojekt muudab tööaja lendavaks hetkeks.

Scroll to Top