Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu

Hea meelega tutuvustame Ruumid24.ee portaaliga liitunud Okupatsioonide ja vabaduse muuseumit Vabamu, mis paikneb Tallinna kesklinnas, Toompea nõlval. 1998. aastal asutatud Kistler-Ritso Eesti Sihtasutuse eraalgatusliku muuseumi ülesandeks on koguda, talletada, uurida ning tutvustada Eesti lähiajalugu. Muuseumi eesmärk on harida ja kaasata Eesti inimesi ja külalisi ning innustada kõiki mõtlema okupatsioonide üle, tunnetama vabaduse haprust ning seisma vabaduse ja õigluse eest.

Muuseumi püsinäitus ja filmid annavad ülevaate okupatsiooniajast, repressioonidest, rahvuslikust vastupanuvõitlusest ja laulvast revolutsioonist Eestis aastatel 1940–1991, mil Eesti oli vaheldumisi okupeeritud Nõukogude Liidu, Saksamaa ja uuesti Nõukogude Liidu poolt.

1998. aastal asutati Ameerika Ühendriikides Washingtoni osariigis Kistler-Ritso Foundation (sihtasutus) eesmärgiga koguda dokumente, mälestusi Eesti lähiajaloost. Samaaegselt loodi Eestis Kistler-Ritso Eesti Sihtasutus, mille ülesanne oli rajada Tallinnasse okupatsiooniaega kajastav muuseum. Kistler-Ritso Eesti SA on loomisest saadik tegelenud Okupatsioonide muuseumi tegevuse koordineerimisega.

Muuseum rajati Olga Kistler-Ritso eraannetuse toel (u 35 mln krooni) ning avati külastajatele 1. juulil 2003. See on esimene Eestis asuv muuseum, mis ehitati spetsiaalselt muuseumihooneks.

2016. aastal teatati ekspositsiooniala laiendamisest ning muuseumi nime muutmisest Vabamuks. Kistler-Ritso perekond oli annetanud muuseumi arengusse kokku üle 2,5 miljoni euro.

Külastajatele pakutakse e-giidi üheksas keeles, mis aitab mõista ja kogeda näituse sisu. Lastele on olemas eraldi e-giid, mis tutvustab ajalugu neile sobival moel. Lisaks on võimalik tellida ekskursioone, mis kestavad 60 või 90 minutit ja millele saab osaleda kuni 25 inimest.

Lisaks kõigele muule on võimalik Vabamus rentida oma ürituste jaoks ruume. Teid ootavad omapärased ruumid, inspireeriv atmosfäär, sisukad programmid, vajalik tehnika ja maitsev toit. Pakutakse avaraid ruume, mis on sobilikud nii privaatseteks koosolekuteks kui ka meeleolukateks suurüritusteks. Seal on toimunud kontserdid, pressikonverentsid, raamatuesitlused, tänuüritused, sünnipäevad, filmiõhtud, loengud jpm.

Seal on hästivarustatud suur Vabaduse saal, konverentsisaal ja arutelutuba. Teie külalised saavad soovi korral tutvuda kaasaegse püsinäitusega või on võimalik neile pakkuda hoopis mitmekesist programmi hariduslike elamuste hulgast. Vabamu on valmis abistama ka toitlustuse ja tehnika tellimisega, et kõik pisiasjad toetaksid meeldejäävate hetkede saabumist!

Kõiki neid kolme ruume on võimalik rentida läbi Ruumid24.ee portaali ning sealt saab ka nende kohta lisainfot. Kui sul on mõni üritus tulekul ning pole veel selle jaoks kohta, siis uuri rohkem siit https://ruumid24.ee/search?&added_building%5B%5D=21.

Scroll to Top