AHHAA Teaduskeskuse tutvustus

Ruumid24.ee platvormil on au tutvustada Baltikumi suurimat teaduskeskust – SA Teaduskeskus Ahhaa. See on koht, kus teadus ja uudishimu kohtuvad, pakkudes külastajatele unustamatut kogemust. Asudes Tartu südames aadressil Sadama 1, on Ahhaa ideaalne paik teaduse avastamiseks nii noortele kui ka vanematele. 

Ahhaa keskuse missiooniks on teaduse mänguline ja interaktiivne tutvustamine. Alates selle avamisest 7. mail 2011 on keskus pühendunud teaduse ja tehnoloogia esitlemisele uues ja huvitavas valguses. Nad soovivad kujundada positiivseid hoiakuid teaduse vastu ja inspireerida inimesi mõistma teaduse olulisust meie igapäevaelus. 

Keskuse südameks on interaktiivsed näitused, mis võimaldavad külastajatel teadust kogeda käed-külge meetodil. Need näitused on loodud selleks, et tuua teadus lähemale igapäevaelule ja muuta see kõigile arusaadavaks. Kuid Ahhaa ei piirdu ainult näitustega. Nende planetaarium pakub imelist võimalust sukelduda tähtede maailma, samal ajal kui teadusteater, töötoad ja uurimuslik õpe annavad sügavama ülevaate teaduse erinevatest tahkudest. 

Ahhaa keskus on ka suurepärane koht hariduslikeks programmideks. Õpetajad ja õpilased saavad kasutada keskuse ressursse, et süvendada oma teadmisi teadusest ja tehnoloogiast. Lisaks pakub keskus mitmekülgseid õppematerjale, mis aitavad õpetajatel ja õpilastel teadust paremini mõista. 

Teaduskeskus AHHAA on ruumid24.ee lehel välja toonud kaks broneeritavat ruumi: konverentsisaal Lektoorium ja seminariruum Apollo.  

Lektoorium mahutab kuni 150 inimest (110+40 lisakohta), saalile on juurdepääs keskuse esimeselt ja teiselt korruselt. Selles ruumis on teisaldatav kõnepult mikrofoniga, käsimikrofonid, peamikrofonid, dataprojektor ja ekraan, pabertahvel ja markerid. Tänu saali tagaosas asuvale tõlkekabiinile on konverentsidele võimalik tellida ka sünkroontõlge.  

Seminariruum Apollo mahutab kuni 50 inimest, ruumi põrand on kaetud vaipkattega ning ruumis on pehmed toolid. Seda ruumi ilmestavad keskuse poole avanevad aknad. Ruumis on dataprojektor ja ekraan, pabertahvel ja markerid. 

Ahhaa korraldab regulaarselt erinevaid üritusi ja teaduspäevi, kus külastajad saavad osaleda erinevates teaduskatsetes ja õppida uusi asju. Keskuse ruumid on loodud nii, et need toetaksid õppimist ja avastamist, olles samal ajal kaasaegsed ja mugavad. 

Lisaks sellele on Ahhaa keskusel tugev koostöö erinevate teadusasutuste, ülikoolide ja ettevõtetega, et pakkuda külastajatele kõige uuemat ja huvitavamat teaduslikku sisu. Nad osalevad ka rahvusvahelistes projektides ja programmides, et laiendada oma tegevust ja mõju teaduse populariseerimisel. 

Kui soovid rohkem teada saada või kogeda teaduse imet Ahhaa keskuses, külasta ruumid24.ee. Ahhaa ootab sind, et pakkuda sulle unustamatut kogemust teaduse maailmas. Astu sisse ja avasta teaduse põnev maailm koos Ahhaa-ga! 

Scroll to Top